Obavijesti 21.05.2023.

RASPORED BOGOSLUŽJA – GODINA A
NEDJELJA, 21. SVIBNJA – SEDMA VAZMENA

NEDJELJA

Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 8:00 sati.
Svečana sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 10:30 sati. Večernja sv. Misa u crkvi Svetoga Roka u 19:00 sati.

PONEDJELJAK, 22. SVIBNJA – Dan bibinjskih branitelja
Molitva za poginule branitelje kod Križa na Novom groblju u 9:00 sati.

Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 19:00 sati. (zajedničke nakane)

UTORAK, 23. SVIBNJA
Sv. Misa u crkvi sv. Roka u 19:00 sati.

SRIJEDA, 24. SVIBNJA
Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 19:00 sati.

ČETVRTAK, 25. SVIBNJA
Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 19:00 sati.
Nakon sv. Mise bit će klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu.

PETAK, 26. SVIBNJA – Sv. Filip Neri Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 19:00 sati.

SUBOTA, 27. SVIBNJA
Sv. Misa u crkvi sv. Roka u 8:00 sati.

NEDJELJA, 28. SVIBNJA – PEDESETNICA – DUHOVI
Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 8:00 i u 10:30 sati. Večernja sv. Misa u crkvi Svetoga Roka u 19:00 sati.

ŽENIDBENE NAPOVIJEDI
Dino Iglić, rođen 1996. u Zadru od oca Marina i majke Margarete r. Dominis iz naše župe i Lucija Bugarija, rođena 1999, od oca Nediljka i majke Željke r. Kvartuč, također iz naše župe. Vjenčat će se u našoj župi 29. svibnja.

Josip Matak, rođen 1990. u Zadru od oca Tomislava i majke Mirjane rođ. Skroče iz župe Plovanija i Ana Sorić, rođena 1990. u Zadru od oca Nenada i majke Snježane rođ. Karaban. Vjenčanje je 26.
svibnja na Plovaniji.

ZAHVALA ZA RADOVE
Od srca hvala svima na pomoći na radovima vezanim za bojanje crkve Velike Gospe. Na poseban način zahvaljujemo piturima. To su: Ivan Karaban, Filip Karaban, Ivan Fuzul, Neven Šindija, Ante Šindija, Željko Šindija, Marin Karaban, Stipe Štrkalj, Vice Sekula, Marko Banić, Ante Pejić, Josip Kovačević, Marco Lisica, Marko Čanković, Frane Karaban. Hvala Anti Mikuliću Tominom i njegovoj agenciji Adria Vista koji je donirao kompletnu pituru i folije i jednu skelu. Hvala don Josipu Lenkiću za posudbu skele iz crkve sv. Šime. Hvala komunalcima koji su doveli skelu iz crkve sv. Šime. Hvala Boži Mikuliću za prijevoz skele i Klaudiju Sikiriću za odvoz smeća. Hvala svima koji su pomogli u pripremi crkve za piturivanje i u čišćenju crkve. To su: Marijan Drobnak, Ivan Sikirić, Antonio Sekula, Antonio Iglić, Stipan Šimunić, Jure Šindija, Josipa Šindija, Sanja Šindija, Duška Lisica, Ante Plavčić, Jagoda Šimunić, Lorena Šimunić te T. Mikulić.

BLAGDAN GOSPE OD KARAVAJA
U petak 26. svibnja slavi se u Tisnom blagdan Gospe od Karavaja i obiteljski dan šibenske biskupije. Toga dana Misa je u: 4:00; 6:00; 7:00; 8:00; 10:30 i u 18:00 sati (predvodi mons. Tomislav Rogić, biskup)

DUHOVSKO BDIJENJE U KATEDRALI
Uoči Duhova u subotu 27. svibnja s početkom u 20:00 sati bit će u katedrali sv. Stošije duhovsko bdijenje. Sv. Misu i klanjanje predvodit će nadbiskup mons. Milan Zgrablić. Na ovo bdijenje posebno su pozvani članovi crkvenih pokreta i zajednica.

SLIKE KRIZMANIKA
Slike od krizme mogu se podići u sakristiji prije ili poslije sv. Mise.

ZAVRŠETAK SLUŽBE ŽUPNOG UPRAVITELJA
Odlukom mons. Milana Zgrablića, zadarskog nadbiskupa, s 31. svibnja završava služba župnog upravitelja don Ante Dražine. Nakon poboljšanja zdravstvenog stanja don Zdenko u potpunosti nastavlja vršiti svoju službu župnika.

Similar Posts

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)