Glasnik sv. Roka 31_23

GLASNIK ŽUPE SV. ROKA

Tjedni listić župe Bibinje

Bibinje,  30. VII. – 6. VIII. 2023.

Izdaje: župa sv. Roka, obala don Marka Sikirića bb, tel: 023/261 – 031

e-mail: [email protected]

www.zupasvrokabibinje.hr

Odgovara: don Zdenko Milić, župnik

godina XVII., br. 31/2023

 

RASPORED BOGOSLUŽJA – GODINA  A

Nedjelja, 30. srpnja – 17. nedjelja kroz godinu

Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 8:00 i u 10:30 sati.

Večernja sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 19:30 sati

 

Ponedjeljak,  31. srpnja – Sv. Ignacije Lojolski, prezbiter

Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 19:00 sati

Utorak, 1. kolovoza – S. Alfons M. de Liguori, biskup, crkv.naučitelj

Sv. Misa u crkvi sv. Roka u 8:00 sati

Srijeda, 2. kolovoza

Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 8:00 sati (zajedničke nakane)

Četvrtak, 3. kolovoza, bl. Augustin Kažotić, biskup

Sv. Misa u crkvi sv. Roka u 8:00 sati

Ispovijed u crkvi Velike Gospe od 19:00 do 20:30 sati

 

Petak, 4. kolovoza, (prvi petak) Sv. Ivan M. Vianney, župnik Arški

Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 8:00 sati  (+Alfredo Lisica)

Molitva na grobu našega branitelja Alfreda u 9:00 sati

 

 Subota, 5. kolovoza – Dan domovinske zahvalnosti

Sv. Misa u crkvi sv. Roka u 9:00 sati.

 

Nedjelja, 6. kolovoza – Preobraženje Gospodinovo

Sv. Misa u crkvi Velike Gospe u 8:00 i u 10:30 i u 19:30 sati.

Molitva za naše pokojne na Starome groblju u 18:30 sati.

 

MIVA – MISIJSKA VOZILA

U nedjelju 23. srpnja u svim našim župama se je održala akcija MIVA (misijska vozila), tj. prikupljanje novčane pomoći za misijska vozila.   Na tu nakanu smo u župi prikupili 1555,00  eura. Hvala svim darovateljima!

POMOĆ ZA ŽUPU RETKOVCI

U nedavnom orkanskom nevremenu teško je stradala župna crkva Preslavnog Imena Marijina u Retkovcima, u Slavoniji (nadbiskupija đakovačko-osječka) i filijalna crkva u Prkovcima. Sa tornja župne crkve vjetar je odnio metalnu kapu sa cijelom konstrukcijom koja je pala na krov crkve i teško oštetila crkveni krov. Crkva je do daljnjega neuporabljiva.  Želeći bar malo ublažiti tešku situaciju u kojoj se ta župa našla, ove nedjelje (30. srpnja ) ćemo, na kraju Mise, prikupljati pomoć za popravak te crkve. Inače šteta je na crkvi oko 500 000 eura. Svaki i najmanji dar je dobro došao. Unaprijed hvala svima! Tko želi može i preko računa dati svoj dar: Župa Preslavnog Imena Marijina Retkovci   IBAN: HR2224850031100259543 sa naznakom „donacija za sanaciju štete“

HODOČAŠĆE MLADIH S PAPOM U PORTUGALU

Od 1. do 6. kolovoza će u Portugalu biti ovogodišnji susret mladih katolika iz cijeloga svijeta. Na tom hodočašću će biti središnja svečanost 6. kolovoza u Lisabonu na Misi koju će predvoditi papa Franjo. Sudjelovat će oko 350 000 mladih iz 200 zemalja, pa tako i iz Hrvatske, iz naše Nadbiskupije i nekoliko iz naše župe.

ZVONIMIR KALIĆ I BAND NOEL U BIBINJAMA

U nedjelju 6. kolovoza će u crkvi Velike Gospe u Bibinjama, na Misi u 10:30 sati, pjevati duhovne pjesme Zvonimir Kalić i band Noel iz Đakova. Oni će prije i poslije Mise otpjevati još nekoliko duhovnih pjesama.

 

AKCIJA DAVANJA KRVI

U četvrtak 3. kolovoza održat će se dobrovoljna akcija darivanja krvi u osn. školi u Bibinjama od 16:00 do 19:00 sati. Iz Aktiva sve pozivaju na ovu human. akciju.

Similar Posts

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)